Sileo a štyri základné elementy – vzduch, voda, zem, oheň

júl10

Sileo a štyri základné elementy – vzduch, voda, zem, oheň

leto 0 comments

Horúce letné dni, príjemné teplé večery, čas strávený s rodinou a priateľmi, čas na oddych a nové zážitky. Leto. Terapia pre pre naše telá aj duše. Terapia, ktorú Vám vie v tej najlepšej možnej podobe naordinovať naše SILEO.  #sileotherapy Názov Sileo síce pochádza z latinského výrazu „silentio“ – „pokoj, ticho“, ale netreba sa nechať zmiasť. Sileo je srdcom Liptova, ktorý ponúka aj množstvo možností, ako aktívne stráviť drahocenný voľný čas , ktorého máme všetci tak žalostne málo.

VZDUCH

 

 

Západné Tatry sú ako stvorené pre milovníkov turistiky.  Sileo je od Nízkych či Vysokých Tatier vzdialené len 30 km. Šanca pre tzv. „mestské turistky“ vymeniť štýlové lodičky, v ktorých počas týždňa zdolávajú úskalia nákupných centier za ešte štýlovejšie trackingové boty, ruksaky, foťák okolo krku (lebo veď tatranská selfie ako dôkaz musí byť) a pevné odhodlanie. Narozdiel od mestského života, účet v Tatrách sa vypláca nie v Eurách, ale v kvapkách potu. Odmenou pre vás bude čistý horský vzduch, nádherná tatranská panoráma, príjemne strávený čas vo dvojici so svojou polovičkou a možno menšia daň v podobe pár dní trvajúcej svalovice, ktorej vás však vaša milujúca polovička určite rada zbaví večer po náročnej túre na jednej z izieb nášho penziónu. Ak by však problémy naďalej pretrvávali,  #sileotherapy vám vie poskytnúť bublinkový kúpeľ v kadi pod holým nebom, či už cez deň, alebo večer pod oblohou plnou hviezd s fľašou Prosecca a filmovým plátnom priamo v našom areáli.

ZEM

 

Územie Liptova má svoju špecifickú históriu. Neďaleko Silea sa nachádza skanzen v Pribyline, ktorý je inscenáciou typickej slovenskej liptovskej dediny, alebo Kostol sv. Kríž. Liptovský Mikuláš je na druhej strane nasýtený múzeami, ktoré otvárajú dvierka do minulosti pre nadšencov dávnych čias. Tých sa viete dotknúť aj návštevou najrozľahlejšieho hradu strednej Európy – Spišského hradu. Na svoje si prídu aj rodinky s deťmi, ktoré sa radi túlajú chodbičkami tatranských jaskýň, či už v Liptovskom Jáne, Demänovskej jaskyni slobody alebo Demänovskej ľadovej jaskyni. V prípade želania sme ochotní sprievodom zabezpečiť aj neprístupné pasáže v Liptovskom Jáne. Jaskyniarstvo je v našom regióne naozaj silnou kartou. V okolí Silea vedie tiež množstvo cyklotrás a turistických chodníkov. Jedným z nich je napr. Magistrála, jedna z najznámejších cykloturistických ciest, ktorou sa viete dostať napr. na Žiarsku chatu, do Tichej a Kôprovej doliny. Tak dofúkať gumy, prilby na hlavu a vyrážame!

VODA

 

Pribylinský tajch
Pribylinský tajch

S letom sa samozrejme spája aj množstvo zábavy, ktorú ponúka ďalší z prírodných živlov – voda. Hneď „za rohom“ nájdete Tatralandiu, v tesnej blízkosti je takisto aquapark Bešeňová, ktorá je síce vzdialená 50km, no po diaľnici je to len 25 min alebo termálne kúpele Vrbov na Orave. Takže je načase nafúknuť plávacie kolesá pre najmenších, naopak sfúknuť tie, ktoré máme okolo pása my dospelí a hurá do plaviek! Bublinky sa vás už nevedia dočkať. Či už tie v bazénoch alebo v pohári orosenej letnej odmeny, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou letnej pohody dospelákov. Rafting. Pre náročnejších jedincov, ktorým nestačia aquaparky, tu máme možnosť splavovania kanála, Váhu alebo Belej, či už pre jednotlivcov alebo aj rodiny s deťmi. Váh je k dispozícii takmer celoročne a je ako stvorený pre flegmatikov a sangvinikov, ktorí si chcú vychutnať okolitú scenériu počas plavby bez nutnosti zápasiť s vlnami o holý život. Na zápasenie je tu Belá, dravá rieka, ktorá je však dostupná len v určitých obdobiach počas roka.   Jazero Liptovská Mara taktiež stojí za zmienku. Veľmi príjemným zážitkom je člkovanie, plávanie alebo absolvovanie vyhliadkových plavieb.

OHEŇ

 

Sileo - element oheň

 

A čo dodať k tomuto elementu? Určite by sme radi vyzdvihli typické letné táboráky pri ohni, opekačky a legendárnu Sileo grilovačku, na ktorej si pochutí každý gurmán. S ohňom sa určite spája aj bohatý bar ponúkajúci hosťom široké spektrum tekutej zábavy, od množstva rumov, whiskey cez farebnú hitparádu tatranských čajov, z ktorými sa stretnete hneď v úvode nášho pobytu v podobe welcome drinku. Jednou z výnimočností, ktorými je náš penzión známy a ktorú nenájdete široko ďaleko, je grandiózny päťboj ohnivých “fire-drinkov“, ktoré vašim telom preženú obrovský plameň adrenalínu a zanechajú vo vás nezabudnuteľný zážitok. Veríme, že pobyt u nás vás nabije ohnivou energiou, množstvom spomienok a pozitívnych vibrácií, ktoré budú vo vás rezonovať ešte dlho po tom, čo leto skončí. Ale ani vtedy netreba zúfať. Pretože Sileo má aj svoj zimný príbeh 😉